Blog

Sağıklı Ambalaj Nasıl Olmalı?

25 Mart 2020

2019 yılının sonunda Çin'de başlayan COVİD-19 bir diğer adı ile korona virüsü şu an tüm dünyayı etkilemektedir. Hijyen, bu virüsten korunmanın en önemli yoludur.

Dünya Sağlık Örgütü'nün açıklamalarına göre korona virüsü yüzeylerde birkaç saat ile birkaç güne kadar hayatta kalabilmektedir. Örneğin, virüs taşıyıcısı olan birisinin markette dokunduğu bir ürün ona sonrasında dokunacak bir kişi için tehlike arz etmektedir. Bu ürünleri alıp evimize getirmemiz çok olağandır. Sağlıklı gıdalar tüketebilmemiz için virüs ve diğer unsurlara karşı koruyucu olan şey gıdanın ambalajıdır.

Posetmarketi 21. Avrasya Ambalaj Fuarı'nda!

15 Ekim 2015

Bu yıl 21.si düzenlenecek olan Avrasya Ambalaj Fuarı 22-25 Eylül 2015 tarihleri arasında İstanbul Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde dünyanın dört bir yanından gelecek olan ambalaj sektörünün firma ve müşterilerine kapılarını açmak için hazırlanıyor.

Kasa Önü Satışlarını Nasıl Artırırsınız?

19 Haziran 2015

Müşterilerimizi dükkânımızda bizimle geçirdiği her dakika çok değerlidir çünkü geçirilen her dakika müşterimize farklı ürünlerimizi göstermek, satışlarımızı arttırmak için bize fırsatlar sunar.

Doğa Dostu Şeffaf Poşetler

03 Haziran 2015


Çikolatayla Bademin Uyumu

27 Şubat 2015

Karşı konulmaz bir tat. Çikolata yüzyıllardır insanların vazgeçemediği bir tutku. Günümüzde çikolata severler ise artık çikolatadan tat almanın farklı yollarını arıyorlar. Şu tartışılmaz bir gerçek ki tüm dünyada herkes çikolataya tapıyor ve çikolata yedikleri zaman mutlu, rahatlamış ve kaygısız hissettiklerini söylüyorlar. 

Baharatlariniza Uygun posetler

25 Şubat 2015

Bu yazımızda bizim yemek kültürümüzde ayrı bir yeri olan baharatlardan bahsedeceğiz. Kullanımları çok eskiye dayanan baharatların kullanımı bir sistem ve uyum gerekmektedir.
Yapılan yemeğin içine atılan bir tutam baharat, o yemeği bambaşka bir lezzete dönüştürebilir.

İsviçre'de Kurabiye Poşetleri

24 Şubat 2015


Paskalya Bayramı ve Tarihi

20 Şubat 2015

Paskalya Hristiyanlıktaki en eski ve en önemli bayramlardan biridir. İsa’nın dirilişini temsil eden bu bayram 21 Mart’ta dolunayın görülmesinden sonraki ikinci pazardır.

Neden Film İzlerken Patlamış Mısır Yiyoruz?

19 Şubat 2015

Patlamış mısır pazara girdiğinden beri sinemayla eşleştirilmiş bir atıştırmalık. Film ve patlamış mısır ayrılmaz ikili. Peki bunun nedeni nedir?

İsviçre'de Türk Kuruyemişi

18 Şubat 2015

İsviçre’de Türk inciri, Türk kayısısı, Türk kuruyemişlerinin fiyatlarını görünce çok şaşırdık. Türkiye’deki fiyatlarının çok üstünde olan ve  süpermarketlerde satılan ürünlerimiz göğsümüzü kabarttı.

Satın Almada Ambalajın Etkisi

18 Şubat 2015

Günümüzde tüketiciler oldukça fazla sayıda ürünle karşı karşıya kalmaktadır. Günlük alışveriş için uğradıkları bir süpermarkette karşılarına milyonlarca ürün ve ambalaj çıkmaktadır. 

Zürih'ten İlham Veren Ambalajlar

16 Şubat 2015


Son Yılların En Düşük Kahve Fiyatları

13 Şubat 2015

Uluslararası Kahve Organizasyonu kendi bloğunda bu yılın kahve fiyatlarını açıkladı. Bizler sizlerle Uluslararası kahve Organizasyon’unun paylaştığı ve son yıllardaki en düşük kahve fiyatları olarak sundukları tablolar ve raporu paylaşıyoruz.

Aktarlarda Olması Gereken Kış Çaylarınız

11 Şubat 2015

Havaların tekrar soğumasıyla birlikte toplu taşıma araçları gibi kapalı mekanlarda geçirilen zamanın uzaması gibi nedenlerle özellikle nezle, grip gibi hastalıklar kendilerini göstermeye başladı.

2020 Yılındaki Kakao Kıtlığına Yeni Yorumlar

10 Şubat 2015

‘Çikolata Severlere Şok Haber’ başlıklı yazımızda 2020 yılında yaşanacak olan kakao kıtlığından bahsetmiştik. Her geçen gün konunun ciddiyetiyle ilgili büyük çikolata şirketleri açıklamalarına devam ediyor. Independent gazetesinin yer verdiği haberi biz de sizler için derledik. 

Görülmesi Gereken 20 Pastane

06 Şubat 2015

Bu yazımızda Buzzfeed’in ölmeden önce görülmesi gereken 20 pastane adıyla sıraladığı listeyi sizinle paylaşacağız.
Tatlısız olmaz diyenlerdenseniz ve farklı yerlerdeki farklı tatlara açıksanız listeyi gözden geçirin deriz. Dünyanın çeşitli yerlerindeki pastanelerin girdiği bu listede Türkiye’den bir pastane de yer alıyor.

En Çok Çay Tüketen Ülkeler

04 Şubat 2015

Birbirinden farklı istatistikleri derleyip paylaştığı haberlerle son günlerin popüler sitesi Quartz , dünyanın en çok çay içilen ülkelerini sıraladı. 
Toplamda Çin en çok çay tüketilen ülke olurken kişi başına en çok tüketilen ülkeler hangileridir diye bakacak olursak karşımıza çok farklı bir tablo çıkıyor. Listenin ilk sırasında açık arayla tahmin edebileceğiniz gibi Türkiye var. 

Ambalajın Karakteri Var Mıdır?

30 Ocak 2015

Satın alma davranışımızı etkileyen pek çok faktör bulunmaktadır. Bu faktörler arasında günümüzde özellikle son yıllarda ambalajın önemi karşımıza çıkmaktadır. Ambalaj tasarımı, geçmiş yıllara nazaran günümüzde kendinden daha fazla söz ettirmektedir. 

Türkiye Ustasını Seçiyor

29 Ocak 2015

20-21 Şubat 2015 tarihlerinde İstanbul Bilgi Üniversitesi santralistanbul Kampüsü'nde gerçekleşecek.

Ambalaj Üzerinde Bulunan Bazı İşaretlemeler

22 Ocak 2015

Ambalaj Üzerinde Bulunan Bazı İşaretlemeler

İstanbul Kahve Festivali

31 Aralık 2014

Sizler için Poşetmarketi.com olarak İstanbul Kahve Festivali'ndeydik.

Satışları Arttıran Kış Çayları

26 Kasım 2014

Satışları Arttıran Kış Çayları 

Çikolata Severlere Şok Haber!

25 Kasım 2014

Çikolata Severlere Şok Haber!

Demirkent Ödülleri Sahiplerini Buldu

13 Kasım 2014


Çikolatanın Raf Ömrü ve Gerekli Şartlar

06 Kasım 2014

Çikolatanın Raf Ömrü ve Gerekli Şartlar

Çay Endüstrisinin Karşılaştığı Zorluklar

03 Kasım 2014

Çay Endüstrisinin Karşılaştığı Zorluklar

Kuruyemiş Fiyatları Son 5 Yılda Cep Yaktı

30 Ekim 2014

Kuruyemiş Fiyatları Son 5 Yılda Cep Yaktı

Kakaodan Çikolataya

27 Ekim 2014

Kakaodan Çikolataya

Çay Dünyasındaki Yenilikler

23 Ekim 2014

Çay Dünyasındaki Yenilikler

Günlük Kakao Fiyatları

22 Ekim 2014

Günlük Kakao Fiyatları

1 2 3 4
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.