Gizlilik ve Güvenlik

Kişisel Verilerin İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metni

Papirus Kağıt San. Ve Tic. A.Ş. (Papirus) tarafından kişisel verilerinizin işlenişine ilişkin bilgiler aşağıdadır;

a) Veri Sorumlusu 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (“KVKK”) kapsamında kişisel verilerini Papirus tarafından işlenebilecektir. Papirus’un veri sorumlusu Devrim Pınar Dinçer’dir.

Papirus’e vermiş olabileceğiniz kişisel bilgilerinizin aşağıda açıklanan şart ve sınırlara bağlı kalınarak kaydedilebileceğini, saklanabileceğini, güncellenebileceğini, mevzuatın izin verdiği durumlarda 3. kişilere açıklanabileceğini / devredilebileceğini, sınıflandırılabileceğini ve KVKK’da sayılan şekillerde işlenebileceğini belirtmek isteriz. Sayılan bu unsurlara dair detaylı açıklamalarımızı aşağıda bulabilirsiniz

b) İşlenme Amaçları Kişisel verileriniz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununun 5. ve 6. maddelerindeki koşullara uygun işlenmektedir.

Kişisel verilerinizin işlenmesi amaçları sınırlı olmamak üzere: Papirus’un ya da Papirus’un  iş ortaklarının hukuki ve ticari güvenliğinin sağlanması, ticari faaliyetlerinin sürdürülmesi ile insan kaynakları ve istihdam politikalarının yönetilmesidir.

Kişisel verilerinizin hukuka aykırı olarak işlenmesinin ve kişisel verilerinize hukuka aykırı olarak erişilmemesi ve muhafaza edilmesi için gerekli teknik ve yönetimsel tedbirler alınmaktadır.

c) Paylaşılması Kişisel verileriniz, Papirus’un hissedarlarıyla, iş ortaklarıyla, tedarikçileriyle, dış hizmet sağlayıcılarıyla ve kanunen yetkili kamu kurum ve kuruluşları ile 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununun 8. ve 9. maddelerindeki koşullara uygun olarak paylaşılabilecektir.

Kişisel verilerinizin işlenmesi amaçları sınırlı olmamak üzere: Papirus’un ya da Papirus’un iş ortaklarının hukuki ve ticari güvenliğinin sağlanması, ticari faaliyetlerinin sürdürülmesi ile insan kaynakları ve istihdam politikalarının yönetilmesidir.

Kişisel verilerinizin paylaşılması halinde gerekli güvenlik önlemleri alınmaktadır.

d) Toplanma Biçimleri ve Hukuksal Sebepleri Papirus nin çalışmalarını sürdürmek için kişisel verilerinizi, anketler, internet siteleri, Papirus’un temsilcileri vb. kanallar yoluyla toplamakta ve çeşitli hukuki sebeplerle 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununun 5. ve 6. maddelerindeki koşullara uygun olarak işlemektedir.

e) Kanuni Haklarınız 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu 11. maddesi uyarınca kişisel verilerinize ilişkin olarak aşağıdaki haklara sahipsiniz:

1- Kişisel veri işlenip işlenmediğini öğrenme,

2- Kişisel verileri işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme,

3- Kişisel verilerin işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme,

4- Yurt içinde veya yurt dışında kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişileri bilme,

5- Kişisel verilerin eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme,

6- Kanun’un 7. maddesinde öngörülen şartlar çerçevesinde kişisel verilerin silinmesini veya yok edilmesini isteme,

7- 5 ve 6 numaralı maddeler uyarınca yapılan işlemlerin kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme,

8- İşlenen verilerin münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle kişinin kendisi aleyhine bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme,

9- Kişisel verilerin kanuna aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğraması hâlinde zararın giderilmesini talep etme. 

Yukarıdaki haklarınızı kullanmak için Papirus’a yazılı olarak başvurabilir ve söz konusu başvuruyu aşağıda belirtilen adres bilgilerine gönderebilirsiniz.

Papirus Kağıt San. ve Tic. A.Ş. Küçük Çamlıca Mah. Kısıklı Cad. No:72 Altunizade-Üsküdar /İstanbul

Bu çerçevedeki başvurularınız en çok 30 gün içerisinde neticelendirilecektir. Söz konusu başvurular ücretsizdir.Ancak, Kişisel Verileri Koruma Kurulunca bir ücret tarifesi öngörülmesi halinde, Papirus tarafından, belirlenen tarifedeki ücret alınacaktır.

f) İletişim Bilgileri Yukarıda e) paragrafında belirtilen haklarınızı kullanmak için kimlik bilgilerinizi, kullanmak istediğiniz hakkı ve talebinizi detaylı anlatan metninizi sitemizdeki Başvuru Formunu, bu Başvuru Formunda belirtilen (Papirus Kağıt San. ve Tic. A.Ş. Küçük Çamlıca Mah. Kısıklı Cad. No:72 Altunizade-Üsküdar /İstanbul adresine) iadeli taahhütlü mektup kullanarak PTT yolu ile gönderebilirsiniz.POSETMARKETİ.COM'DA %100 GÜVENLİ ALIŞVERİŞ
 

Sitemize üye olduğunuz takdirde paylaştığınız, e-posta, adres, telefon, kredi kartı bilgileriniz vb. Posetmarketi.com güvencesindedir. Bilgileriniz, 3. kişi ve kurumlarla asla paylaşılmaz.

Kredi kartı sahtekarlığı bir çok online işyeri için önemli bir sorun haline gelmiştir. Ancak, kredi kartı bilgilerinizin güvenliği bizim için oldukça önemlidir. SSL Güvenlik sertifikası ve 3D Secure ile sizin için en üst düzeyde sitemizde güvenlik sağlanmıştır.SSL GÜVENLİK SERTİFİKASI NEDİR?

SSL' nin açılımı Secure Sockets Layer'dır. SSL sitenin güvenliğini değil, siteye giren ziyaretçilerin, sizlerin güvenliğini sağlar.

Siteyi ziyaret eden kişi kendi kontrolünün dışında bir bağlantı kullanıyorsa ya da https kullanmıyorsa kullanıcı bilgilerini ve kredi kartı bilgilerini başka biri ya da birilerinin eline geçirmiş olabilir. Https; web sitelerin kurduğu iletişimin güvenliğini artırmak için şifrelenmesi demektir.

SSL bağlantısının aktif olduğunu, sipariş işlemleri sırasında kart bilgilerinizi girdiğiniz sayfamıza geçtiğiniz sırada, tarayıcınızın adres çubuğunun hemen yanında görüntülenecek kilit simgesinden anlayabilirsiniz.

 

POSETMARKETİ.COM NEDEN SSL GÜVENLİK SERTİFİKASI'NI TERCİH EDER?

Kredi kartı bilgilerinin 3. kişi ya da kurumlarca çalınması riski kullandığımız 128-bit-Rapid SSL sertifikası sayesinde ortadan kaldırılmıştır. SSL sayesinde alışveriş sırasında SSL bilgileri şifrelenip bankaya gönderilir. Böylece 3. kişi ya da kurumlarca paylaşması önlenmiş olur.

POSETMARKETİ.COM' UN SSL SAYESİNDE GÜVENİLİR BİR SİTE OLDUĞUNU NASIL ANLARIM?

Sitemizin sipariş sayfalarında site ile ziyaretçi arasındaki haberleşme 128 bit SSL standardında gerçekleşmektedir.

Kredi kartı bilgilerinin verileceği sayfada bulunduğumuz sitenin güvenilir olup olmadığını, sayfaya erişildiğinde adres çubuğunda yazan ifadenin http://.. biçiminde değil, 

https:// biçiminde ya da aşağıdaki şekilde ( http'sinin yanında kilit işareti) olmasına dikkat ediniz.
POSETMARKETİ.COM' DA GÜVENLİ ALIŞVERİŞ İÇİN 3D SECURE...

Eğer alışveriş yaptığınız site 3D Secure ile alışveriş yapma özelliği sunuyorsa güvenli alışveriş için doğru adrestesiniz.

Posetmarketi.com olarak sizler için 3D Secure güvenlik sistemini tercih ediyoruz.


3D SECURE NEDİR?

3D Secure internet üzerinden kredi kartı ve banka kartıyla yapılan alışveriş işlemlerinin
güvenliğinin artması için geliştirilmiş bir sistemdir.


3D SECURE NEDEN ÖNEMLİDİR?

3D Secure sayesinde hem kart sahipleri hem de üye işyerlerinin kredi kartı bilgileri güvence altına alınır. Banka tarafından kart sahibine sadece kendisinin bildiği bir şifre sorulur, kişinin kimliği doğrulanır ve kredi kartı bilgileri hiçbir şekilde sitemizle paylaşılmaz.


3D SECURE NASIL İŞLER?
Kredi kartı bilgilerinizi girdiğinizde bankanızın sitesine yönlendirilirsiniz.

Ödeme anında bankanızın güvenli ödeme penceresi ekrana gelecek kart ve ödeme bilgilerinizin doldurulması istenecektir.

Gönder tuşuna bastığınızda sistem kart bilgilerinizi kontrol eder ve cep telefonunuza bir şifre yollanır.

Cep telefonunuza gelen şifreyi bankanın 3D sayfasına girdiğinizde bankanız ödemeyi onaylar.

Hiçbir kredi kartı bilginiz sistemimizle paylaşılmaz.

Bu ödemenin olması için kartınızın 3D sistemine açık olması gerekmektedir. Eğer kartınız 3D işlemine açık değilse, işleminizin gerçekleşmesi için lütfen kartınızı işleme açtırınız.

Alışverişlerinizde sizin güvenliğiniz bizim için önemli.

Posetmarketi.com olarak, 3D Secure ve SSL sertifikalarımız sayesinde Posetmarketi.com' da güvenli alışverişin keyfini yaşayın.SSL VE 3D SECURE' NIN AVANTAJLARI

  • Kullanımının kolay olması,
  • Online alışverişlerde kart üzerinde kontrol sağlaması,
  • Sahtekârlık riskini büyük oranda ortadan kaldırması,
  • Müşteri ile mağaza arasındaki ödeme ile ilgili iletişimi hızlandırması,
  • Geri ödemelerde sorumluluğu mağazalardan bankalara geçirmesi,
  • Hem kart sahiplerini hem de üye işyerlerini sahtekârlıklara karşı güvence altına alınmasıdır.

Sitemizde sağladığımız SSL sertifikası ve 3D Secure güvenlik sistemleri sayesinde keyifli ve güvenli bir alışveriş yapabilirsiniz.

Ayrıca tüm internet alışverişlerinizde, alışveriş yaptığınız ya da yapacağınız sitenin adres, telefon vs. iletişim bilgilerinin yazılı olduğuna dikkat ediniz.

Posetmarketi.com 'un tüm iletişim bilgilerine sitemiz de ana sayfamızda ve iletişim ve destek bölümlerimizden ulaşabilirsiniz.

Posetmarketi.com olarak, 1968'den beri ambalaj sektörüne hizmet veren Papirus garantisi ile keyifli ve güvenli alışverişler dileriz.

KİŞİSEL BİLGİLERİN TOPLANMASI, KULLANIMI VE İŞLENMESİ

Sitemize üye olmak için girmiş olduğunuz tüm bilgiler, 3. parti firma veya kişilerle paylaşılmayacaktır.

Sitemiz iletişim formlarından girmiş olduğunuz tüm bilgiler, 3. parti firma veya kişilerle paylaşılmayacaktır.

Sitemiz bazı dönemlerde müşterilerine ve üyelerine kampanya bilgileri, yeni ürünler hakkında bilgiler, promosyon bilgileri gönderebilir.

Üyelerimiz bu gibi bilgileri alıp almama konusunda her türlü seçimi üye olurken yapabilir ve sonrasında üye girişi yaptıktan sonra hesap bilgileri bölümünden bu seçim değiştirilebilmektedir.

Üye olurken verdiğiniz tüm bilgilere sadece siz ulaşabilir ve siz değiştirebilirsiniz. Üye giriş bilgilerinizi güvenli koruduğunuz takdirde başkalarının sizinle ilgili bilgilere ulaşması ve bunları değiştirmesi mümkün değildir.

Belirli bir kişiye ait kullanılacak ve işlenecek bilgiler, yalnızca bu kişinin kendi istemiyle veri girmesi ya da bu hususta açıkça muvafakat vermesi halinde mümkündür.

Veri girilmesi veya bu hususta açıkça muvafakat verilmesi, kişinin aşağıda belirtilen şartlar ile mutabık olduğunun göstergesidir. Sitemizi ziyaret ettiğinizde, sistem yönetimi, istatistik ve "back up" uygulamalarının gerektirdiği bazı bilgiler sunucularımızda otomatik olarak depolanacaktır.

Bu verilerin arasında Internet servis sağlayıcınızın ismi, bazı durumlarda IP adresiniz, web gezgini yazılımınızın versiyonu, erişim sağlanan bilgisayarın işletim sistemi, bize yönlendiren web sitesi, sitemizdeyken ziyaret ettiğiniz diğer siteler ve sitemizi bulmak için kullandığınız arama sözcükleri bulunmaktadır.

Duruma bağlı olarak bu tür veriler, site ziyaretçisi hakkında bazı sonuçlar çıkarılmasını sağlar. Ancak hiçbir kişisel bilgi bu çerçevede kullanılmayacaktır.

Bu tür kişiye özel veriler sadece anonimleştirilerek kullanılabilir.

Poşetmarketi.com - Papirus Kağıt San. Ve Tic. A.Ş. 'nin bu verileri dışarıdan bir hizmet sağlayıcısına yönlendirmesi durumunda, verilerin, veri güvenliğine ilişkin mevcut yasal düzenlemeler çerçevesinde aktarılması için gerekli teknik ve organizasyonel işlemler gerçekleştirilecektir.

Kendi isteğinizle kişisel bilgilerinizin verilmesi halinde, Poşetmarketi.com - Papirus Kağıt San. Ve Tic. A.Ş., bu bilgileri yasada öngörülen veya ziyaretçinin muvafakat beyannamesinde belirtilen sınırlamalar dahilinde kullanacağını, işleme tabi tutulacağını veya aktarılacağını taahhüt eder.

Söz konusu kişisel bilgilerinin üçüncü kişilere aktarımı, sadece adli ya da idari mercilerce icbar edilmesi ya da açıklama yapılması gereksiniminin mevzuatca öngörülmesi halinde söz konusu olacaktır.

İşbu Gizlilik Beyanı'na ilişkin olası değişiklikler bu sayfada yayımlanacaktır.

Bu çerçevede, size ait hangi bilgilerin saklandığına ve bu bilgilerin nasıl kullanıldığına dair güncel olarak haberdar edilmeniz sağlanacaktır.

 ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.