Sıkça Sorulan Sorular


 • posetmarketi.com sitesine üye olmak için ilk adım olarak sağ üstte bulunan 'Üye Kayıt' linkine tıklıyoruz.


 • Üyelik için gereken bilgileri dolduruyoruz. İşaretlenmesi zorunlu alanları işaretleyip, ‘Kaydet’ butonuna tıklıyoruz.


 • Üyelik kaydı tamamlandıktan sonra mail adresine gelenaktivasyon koduna tıklıyoruz.
  Üyelik işlemi başarı ile gerçekleşmiş oluyor. Artık Poşet Marketi’nden dilediğimizi ürünü kolaylıkla alabiliriz.
  Hem de kargo ücreti ödemeden!


 • posetmarketi.com adresine girdikten sonra ürünün kodu yada adı biliniyorsa arama butonu ile kolayca bulabiliriz.
  Bunun dışında üst ve sol kısımda bulunan kategoriler sayesinde istenilen ürünü bulabiliriz.


 • Alacağımız ürünü seçip ‘Sepete Ekle’ butonuna tıklıyoruz.


 • Almak istediğimiz başka ürünler varsa ‘Alışverişe Devam’ butonuna tıklıyoruz.
  Başka ürün almayacaksak ‘Sepete Git’ butonuna tıklıyoruz.


 • Sipariş ile ilgili yazmak istenilen bir not varsa ‘Genel Sipariş Notu’ kısmına yazıp ‘Kaydet’ butona tıklıyoruz.
  Ödeme bilgilerini geçmek için ‘Satın Al’ butonuna tıklıyoruz.


 • Ürünlerin kargolanacağı adres bilgilerini dolduruyoruz.


 • Ödeme seçeneklerinden kredi kartı yada havale/eft seçeneklerinden uygun olanı seçiyoruz.Ardından gereken bilgilerini giriyoruz.
  İşaretlenmesi zorunlu alanı işaretleyip ‘Siparişi Tamamla’ butonuna tıklıyoruz.


 • Ödeme işlemi tamanlandıktan sonra ekrana banka sayfası açılıyor. Cep telefonuna gelen 3D güvenlik şifresini işaretli alana yazıyoruz.
  ‘Gönder’ butonuna tıkladıktan sonra alışverişi tamamlamış oluyoruz.

  Böylelikle Poşet Marketi’nde bilgileri paylaşmadan güvenle alışveriş yapmış oluyoruz.


*Alınan ürünlerin ödemesi gün içerisinden 15.00'dan önce ulaşır ise aynı gün, 15.00'dan sonrasında ise ertesigün kargolanmaktadır.


 • Poşet Marketi üye girişi için şifre unutulma durumu için üye giriş sayfasında ‘Şifremi Unuttum’ butonuna tıklıyoruz.


 • Yeni açılan sayfada e-posta adresini yazıp ‘Gönder’ butonuna tıklıyoruz.


 • E-posta adresine Poşet Marketi’nden gelen şifre değiştirme linkine tıklıyoruz.


 • Linke tıkladıktan sonra açılan sayfada yeni şifre oluşturma alanı olacak.
  İstenilen şifre yazıldıktan sonra ‘Gönder’ butonuna tıklıyoruz. İşlem başarı ile gerçekleştirildikten sonra alışverişe başlayabiliriz. • Siparişiniz olan ürünlerin dış ambalajının (Koli, kargo zarfı, kutu vb.) tarafınıza kargo firması tarafından hasarlı ulaştırılması durumunda lütfen gerekli kontrolleri, kargo firması personelinin yanında, kargonuzu teslim almadan, teslim tutanağını imzalamadan önce yapınız. Siparişinizde ciddi bir hasar, ürünlerde kullanılamamazlık, eksiklik vb. bir durum olduğunu düşünüyorsanız kesinlikle teslim almayınız. Kargonuzu getiren kargo firması kuryesine tutanak tutturunuz. Kargo kuryesinden durumu ilgili kargo şubesine (Kargonuzu dağıtıma çıkaran şubeye) bildirmesini talep ediniz. Bilgi amaçlı olarak kargoyu getiren kurye ad-soyad, şube adı, tel no. gibi bilgilerini alınız. Konu ile ilgili olarak gerekli görürseniz, hasarlı, eksik, kullanılamaz durumda gelen siparişin fotoğraflarını çekerek bize geri dönüş yapabilir, mümkün olan en kısa sürede tarafımıza bilgi verebilirsiniz. Kargo personelinden kargonuzu teslim aldıktan sonra, yapacağınız hasar, eksik ürün vb. konulu itirazlarda maalesef kargo firması yada firmamız sorumlu olmamaktadır.

  (PAPİRUS A.Ş - posetmarketi.com İRTİBAT TEL. 0216 325 01 01) (HAFTAİÇİ 10.00-18.00 SAATLERİ ARASI) bilgi@posetmarketi.com


  • Sitemiz üzerinden satın aldığınız ürünün hatalı çıkması halinde teslimat tarihinden itibaren en geç 7 gün içerisinde sayfamızdaki online destek bölümünden bizimle iletişim kurmanız gerekmektedir. Bu bilgileri takiben kargo şirketi ile bize ulaştıracağınız hatalı ürün yenisi ile değiştirilecektir. Sipariş edilen ürün hatası müşteri kullanımından oluşmuşsa veya 7 günlük süre içerisinde ürün kullanılmışsa ürünün iade ve değişimi yapılmaz. Ürün iadesi ve değiştirme şartları olarak, 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun gereği uygulamalar esastır.     • Sitemizde yer alan bütün poşetlerimizin boyutları belirtilmiştir. Her boyuttaki poşet için alacağı tahmini gramaj bellidir. Fakat içine konulacak ürünün hacmi, tane büyüklüğü gibi nedenlerden dolayı alacağı gramaj farklılık göstermektedir. Yukarıdaki görselde küçük boy poşetimiz görünüyor. Küçük boy poşetimiz tahmini 150-200gr. ürün almaktadır. Fakat görselde görüldüğü gibi içerisine konulan ürün özelliklere göre aldığı gramaj değişmektedir. Size uygun poşeti bulmanız bizim için çok önemli. O sebeple bizden talep ettiğiniz taktirde sizlere ücretsiz numune gönderiyoruz. Böylelikle kendi ürünlerinizi koyarak en doğru tercihi yapabilirsiniz.
       • Her ürünün şekli, tane büyüklüğü, hacmi, kullanım şekli farkı olabiliyor. Kendi ürününüz nasıl satışa sunulması gerektiğini en iyi siz bilirsiniz. Örneğin çok özel çikolatalarınız sıkıştırıldığında şekilleri bozulabilir.

        Aşağıdaki görselde küçük, orta ve büyük boy poşetlerimizin tahmini olarak kaçar gram aldığını inceleyebilirsiniz.
    • Sitemizde yer alan bütün poşetlerimizin boyutları belirtilmiştir. Her boyuttaki poşet için alacağı tahmini gramaj bellidir. Fakat içine konulacak ürünün hacmi, tane büyüklüğü gibi nedenlerden dolayı alacağı gramaj farklılık göstermektedir. Yukarıdaki görselde küçük boy poşetimiz görünüyor. Küçük boy poşetimiz tahmini 150-200gr. ürün almaktadır. Fakat görselde görüldüğü gibi içerisine konulan ürün özelliklere göre aldığı gramaj değişmektedir. Size uygun poşeti bulmanız bizim için çok önemli. O sebeple bizden talep ettiğiniz taktirde sizlere ücretsiz numune gönderiyoruz. Böylelikle kendi ürünlerinizi koyarak en doğru tercihi yapabilirsiniz.

     • Her ürünün şekli, tane büyüklüğü, hacmi, kullanım şekli farkı olabiliyor. Kendi ürününüz nasıl satışa sunulması gerektiğini en iyi siz bilirsiniz. Örneğin bitki çayları oldukça hafif ama hacimli ürünlerdir. Sıkıştırıldıkları zaman kırılırlar, müşterilerinizin gözünde olumsuz bir izlenim bırakabilir. Aşağıdaki görselde küçük, orta ve büyük boy poşetlerimizin tahmini olarak kaçar gram aldığını inceleyebilirsiniz.    • Sitemizde yer alan bütün poşetlerimizin boyutları belirtilmiştir. Her boyuttaki poşet için alacağı tahmini gramaj bellidir. Fakat içine konulacak ürünün hacmi, tane büyüklüğü gibi nedenlerden dolayı alacağı gramaj farklılık göstermektedir. Yukarıdaki görselde küçük boy poşetimiz görünüyor. Küçük boy poşetimiz tahmini 150-200gr. ürün almaktadır. Fakat görselde görüldüğü gibi içerisine konulan ürün özelliklere göre aldığı gramaj değişmektedir. Size uygun poşeti bulmanız bizim için çok önemli. O sebeple bizden talep ettiğiniz taktirde sizlere ücretsiz numune gönderiyoruz. Böylelikle kendi ürünlerinizi koyarak en doğru tercihi yapabilirsiniz.

     • Her ürünün şekli, tane büyüklüğü, hacmi, kullanım şekli farkı olabiliyor. Kendi ürününüz nasıl satışa sunulması gerektiğini en iyi siz bilirsiniz. Örneğin özenle hazırladığınız çerezler sıkıştırıldığında parçalanabilir. Müşterileriniz gözünde olumsuz bir izlenim oluşturabilir. Aşağıdaki görselde küçük, orta ve büyük boy poşetlerimizin tahmini olarak kaçar gram aldığını inceleyebilirsiniz.  • posetmarketi.com poşetlerinin ağzını kapatmanın bir çok farklı yöntemi mevcut. Amacınıza en uygun olanı seçebilirsiniz.

  • Isıl Yapıştırma: Isıl yapıştırma yöntemi en yüksek koruma sağlayan poşet ağız kapatma yöntemidir. Isıl yapıştırma sayesinde poşetin içerisine konulan ürün hava, nem, ısı, koku gibi dış etmenlerden korunur. Aynı zamanda ürünün tazeliğini, kokusunu da muhafaza eder. Doğru şekilde yapılan bir ısıl yapışma işlemi ürünün aylarca ilk günkü gibi kalmasını sağlar. Müşterilerinize taptaze ürünler sunmanızı sağlar.    • Kapama Klipsi: Kullanımı oldukça kolaydır. Poşetlere ürünlerinizi yerleştirdikten saniyeler sonra kapama klipsi ile satışa hazır hale getirebilirsiniz. Oldukça sade ve kullanışlıdır. Çabuk deforme olmaz. Müşterileriniz tekrar tekrar poşeti açıp kapatabilir.

     Farklı boyut ve renk seçeneklerine klips kategorisinden ulaşabilirsiniz.

        • Pratik Kurdele: Kullanımı oldukça kolaydır. Poşetlere ürünlerinizi yerleştirdikten saniyeler sonra pratik kurdele ile satışa hazır hale getirebilirsiniz. Farklı renk ve boyut seçenekleri mevcuttur. Markanıza ve ürününüze en uygun renk ve boyutu seçerek ürününüzü tamamlayabilirsiniz. Çabuk deforme olmaz. Müşterileriniz tekrar tekrar poşeti açıp kapatabilir.

         Farklı boyut ve renk seçeneklerine pratik kurdele kategorisinden ulaşabilirsiniz.

         • Klipsli Kurdele: Sitemizde farklı renk ve boyutlarına ulaşabileceğiniz klipsli kurdele çeşitlerimiz ürünlerinize şıklık katacak. Kullanımı oldukça kolaydır. Müşterilerinizin ilgisi çeker. Hem kendileri hem de sevdikleri için hediye olarak almak isteyecekler.

          Farklı boyut ve renk seçeneklerine klipsli kurdele kategorisinden ulaşabilirsiniz.


   • Etiket: Kendi markanızın renklerine ve tarzına uygun tasarlanmış etiketleri kullanarak poşetleri kapatabilirsiniz. Bu etiketler ile markanı ve ürünleriniz ile ilgili bilgiler verebilirsiniz.
   T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.