x
deneme ankeet
  deneme ankeet
   
   
   

Oy Gönder
deneme anket
  deneme anket
   
   
   
   
   
   
   
   

Oy Gönder
En çok hangi ambalajı beğendiniz?
  En çok hangi ambalajı beğendiniz?
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   

Oy Gönder

Zürih'ten İlham Veren Ambalajlar 4.5 100
Geçen hafta İsviçre’nin Zürih şehrinde ambalaj, poşet ve poşet kapama şekillerini sizler için araştırdık ve fotoğrafladık. Yukarıdaki resimler çok güzel olmasa da size fikir ve ilham vereceğini umut ediyoruz.
Öncelikle resimlerde de gördüğünüz gibi çikolata ve draje ambalajlamasında yoğun şekilde dikdörtgen tabanlı şeffaf poşetler kullanılıyor. Ürünü göstermek hem butik pastanelerde hem de süpermarket reyonlarında tüm çikolata, draje üreticilerinin öncelikli hedefi olarak gözüküyor.


Pastane ve cafelerde en cok kurdele ile tavus kuşu şekli dediğimiz, şeffaf poşetin ortasından büzerek kapama şekli kullanılıyor. Süpermarketlerde ise oturan poşetler rafları dimdik durarak süslerken kapama şekli olarak karton kapaklar kullanılmış. Tamamen baskısız şeffaf poşetler, drajelerin cinsine göre ayrılan farklı renklerdeki kapaklarla süpermarket raflarında birbirinden ayrılıyor.


Oturan poşetlerin sıcak çikolata için de kullanıldığını gördük. Çikolataya saplanmış kaşıklar şeffaf poşete konup, karton kapakla kapatılmış. Ayrıca ülkemizde bulunmayan onlarca farklı aromada sıcak çikolatanın bulunduğunu ve bu çikolata poşetlerinin kasa kenarlarında oldukça şık bir şekilde sergilenerek son dakika satışı olarak müşterileri cezbettiğini gözlemledik.


İsviçre’de renk konusunda pastanelerde çok az renkli etiketler kullanılarak şeffaf poşetlere markanın eklendiğini söyleyebiliriz. Etiketlerde en çok kullanılan renkler ise altın (özellikle hotstamp – ekstra parlak altın) ve siyah… Süper marketlerde poşet etiketlerindeki renk sayısı artmakla birlikte 3 rengi pek geçmediğini gözlemledik.


Çikolatanın memleketinden yukarıdaki fotoğraflarla oturan poşetlerin kullanımı hakkında farklı fikirler sunabildiğimizi umut ediyoruz.


T-Soft® e-ticaret sistemleriyle hazırlanmıştır.