x
deneme ankeet
  deneme ankeet
   
   
   

Oy Gönder
deneme anket
  deneme anket
   
   
   
   
   
   
   
   

Oy Gönder
En çok hangi ambalajı beğendiniz?
  En çok hangi ambalajı beğendiniz?
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   

Oy Gönder

Türkiye Ustasını Seçiyor 4.5 100

Aşçılık konusunda kendime güveniyorum diyorsanız ve herkesten farklı yaratıcı fikirlerim var diyorsanız bu yarışmaya katılın derim. Tamamıyla çikolatanın yaratıcı şekilde kullanımına adanmış, benzersiz bir yarışma. World Chocolate Masters (Dünya Çikolata Ustaları Yarışması); Callebaut, Carma ve Cacao Barry markaları tarafından 2005 yılından bu yana her iki yılda bir, Salon du Chocolat (Çikolata Fuarı) Paris’te düzenleniyor. Yarışmanın altıncısı Kasım 2015’te Callebaut ve Carma markalarının desteğiyle Cacao Barry markası tarafından yine Paris’te gerçekleşecek. Paris’te gerçekleşecek olan dünya finaline her ülkeden temsilciler katılacak. Kazanan ‘World Chocolate Master’ (Dünya Çikolata Ustası) unvanını alıyor. 

Türkiye’de ilk olarak 2013 yılında yapıldı. Önümüzdeki dönem Türkiye’de ikincisi düzenlenecek 6’ncı Cacao Barry Dünya Çikolata Ustaları Ulusal Seçmeleri 20-21 Şubat 2015 tarihlerinde İstanbul Bilgi Üniversitesi santralistanbul Kampüsü’nde gerçekleşecek. Yarışmanın konusu ‘Doğadan Gelen İlham’.
Pastacıların ve çikolata ustalarının jüriyi etkilemek için renkler, şekiller, kokular ve dokularla oynamaları bekleniyor. Yarışmaya kimle katılabilir diye bakacak olursak pastacılık ve şekerleme, restoran ve catering sektörlerinde çalışan ya da profesyonel mutfak eğitmeni olarak görev yapan herkes diyebiliriz.
Yarışmanın galibi, ‘Türkiye Çikolata Ustası unvanını alarak ülkemizi Paris’te temsil etme şansını elde edecek. Yarışmaya katılmak isteyenler yarışmanın resmi internet sitesi olan www.worldchocolatemasters.com’da bulunan kayıt formunu doldurabilirler.
      

T-Soft® e-ticaret sistemleriyle hazırlanmıştır.