x
deneme ankeet
  deneme ankeet
   
   
   

Oy Gönder
deneme anket
  deneme anket
   
   
   
   
   
   
   
   

Oy Gönder
En çok hangi ambalajı beğendiniz?
  En çok hangi ambalajı beğendiniz?
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   

Oy Gönder

Kasa Önü Satışlarını Nasıl Artırırsınız? 4.5 100

Müşterilerimizi dükkânımızda bizimle geçirdiği her dakika çok değerlidir çünkü geçirilen her dakika müşterimize farklı ürünlerimizi göstermek, satışlarımızı arttırmak için bize fırsatlar sunar.
Kasa önü de satışları arttırmak için önemli bir fırsattır. Peki, son 20 yıldır satış stratejisi olarak kullanılan kasa önü satışlarında neler dikkat etmek gerekir?

Kendini gösteren ilgi çekici ürünler
Kasa önünde ödeme sırasında beklenen birkaç dakika müşterilerin ilgisini çekmek için son şanstır. Müşterinin sıkılabileceği bu süreç eğlenceli ve bizim için kazançlı bir sürece çevrilebilir. Müşterilerin neredeyse tamamı artık ürünleri görebilecekleri ambalajları, şeffaf poşetleri tercih etmektedir.  Kasa önünde müşteriye kendini gösteren ürünleri tercih etmenizi tavsiye ederiz.
Küçük paketler
Kasa önü alışverişleri müşterinin gerçekte ihtiyacı olmamasına rağmen, ilgisini çektiği için yapılan son dakika alışverişleridir. Paketin büyümesi müşteriyi mantıklı sorular sormaya sevk eder. Bu ürün nasıl taşınacak? Çantama sığacak mı? Bu miktar fazla mı? Gibi. Oysa kasa önü alışverişleri çoğu zaman dürtülerle ve anlık kararlarla gerçekleşir. Paket ne kadar küçük olursa alışveriş kararı o kadar çabuk alınır. 

Uygun fiyatlar
Fiyat da müşteriyi anlık alımdan mantıklı alıma itebilecek bir unsurdur. Ürünün kar marjı yüksek olsa bile müşterinin kafasındaki “kasa önünde harcanabilir” tutardan yüksek olmamalıdır. Müşterilerin gerçek ihtiyaçlarını değil de anlık alım yaptığı unutulmamalıdır. Paketin küçüklüğü kar marjınız yüksek olsa bile fiyatı uygun göstermekte de size yardımcı olacaktır.

T-Soft® e-ticaret sistemleriyle hazırlanmıştır.