x
deneme ankeet
  deneme ankeet
   
   
   

Oy Gönder
deneme anket
  deneme anket
   
   
   
   
   
   
   
   

Oy Gönder
En çok hangi ambalajı beğendiniz?
  En çok hangi ambalajı beğendiniz?
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   

Oy Gönder

Görülmesi Gereken 20 Pastane 4.5 100

1. Dominique Ansel, New York
Amerika’da meşhur olan son zamanlarda ülkemizde de popüler olmaya başlayan donut yeri. Ülkenin her yerinden buraya donut yemek için insanlar geliyor.


2. Tatte, Boston
Tatte’nin tatlılarında kullandığı meyve ve fındıklar oldukça taze. Her şey bir yana şefler yaptıkları tatlılarını öyle ustalıkla sergiliyorlar ki herhangi bir tatlıyı alıp o gösteriyi bozmak istemeyeceksiniz.


3. Sadaharu Aoki, Tokyo ve Paris
Eşsiz Japon tadını Fransız pasta yapma sanatıyla birleştirmiş bir pastane.
Bu yer dünyanın başka hiçbir yerde bulamayacağınız tatları yapmayı çok iyi biliyor. Ayçöreği ve susamlı ekleri tadılması gereken tatlılarından sadece ikisi.


4. Demel,Viyena
Bu pastanenin içinde bir yandan leziz pastanızı yerken aynı zamanda da şeflerin pastayı pişirmesini ve süslemesini izleyebilirsiniz. Hatta daha da fazlası var. Pastanenin arkasına saklanmış bir pasta müzesi bile var. ,


5. Conditori La Glace, Kopenhag
Bu pastaneye girer girmez adeta başka zaman ve yere ışınlanmışsınız gibi hissedersiniz. Kopenhag’ın en eski pastanesi olma unvanına da sahip olan bu yer, her tatillere uygun süslemeleriyle de dikkat çekiyor.
En ünlü pastasının ve kahvesinin tadını çıkarın deriz.


6.Du Pain et des Idees ,Paris
Bu küçük ve şirin pastane tartışmasız Paris’in en iyi kruvasanlarının yapıldığı yer. Eğer kendinizi bir şeyler atıştıracak kadar aç hissetmiyorsanız bile pastanenin kapısından girdiğiniz anda duyduğunuz taze kokuya karşı koyamayacaksınız.


7. Czech Stop, Teksas
Bu yer denilince akıllara tek kelime gelir: Kolaches. Benzin istasyonunun yanında olan bu pastane dışarıdan size hiç de güzel gözükmeyecektir. Ancak içeri girdiğiniz andan itibaren iştah açıcı duran kolachelerden yememek için kendinizi zor tutacaksınız. Kremalı ve peynirli olanları sakın kaçırmayın.


8. Pasticceria Marchesi,Milan
Tartışılmaz lezzetteki tatlıları bir yana 5 yıldızlı servisi olan bu pastanede pasta yemek ayrı bir deneyim. Etkileyici dekoruyla içinizi ısıtacak, taze çikolatalarıyla mutlu olacaksınız. Ayrıca üst kattaki antik marketini de gezmeden bu pastaneden ayrılmayın.


9. Bakerbots,Toronto
El yapımı dondurmalarıyla ünlü bu pastanede dilediğiniz kadar dondurma çeşidi mevcut. Kurabiyelerle birlikte seçeceğiniz bir top dondurmayla beraber keyifli dakikalar geçireceksiniz.


10. e5 Bakehouse,Londra
Bu küçük pastane ekmek yapımını öğrenmek isteyenlere kurs da veriyor. Ekmeğini kendi yapmak isteyenler için kaçırılmaz bir fırsat. Aynı zamanda iştah açıcı sandiviç ve ekmek seçenekleri mevcut.


11. Bourke Street Pastane,Sidney
Belki hiç iştah açıcı gelmese de hatta adı size garip gelse de bu yerin etli keklerini deneyin.


12. Tai Cheong Pastanesi,Hong Kong
Tai Cheong’un efsane yumurtalı tartlarının tadını duymayan kalmamıştır diyebiliriz. Bu tatlıyı bir kez yediğiniz zaman tekrar isteyeceksiniz.


13. Hafız Mustafa 1864,Istanbul
Türk tatlılarının neredeyse hemen hepsini bulabileceğiniz tarihi bir pastane. Baklavasının ağzınızda erirken bıraktığı tadı unutamayacaksınız. Büyük ihtimalle çayınızın yanına hangi tatlıyı alsam diye kararsız kalacağınız nadir pastanelerden biri.


14. Breads Pastanesi,New York
İsrailli şef Uri Scheft nasıl ekmek yapılması gerektiğini çok iyi biliyor. Tartışmasız en iyi Yahudi pastalarını yapan fırın. Pastalarını denemeden geçmeyin.


15. Macrina Pastanesi,Seattle
Seattle’de uğramanız gereken pastane. İçeri adımını attığınız anda kokusuyla başınız dönecek. Ayrıca birbirinden güzel öldürücü bisküvilere doyamayacaksınız.


16. El Pan de la Chola in Lima, Peru
Peru’daki en cool pastane olarak da biline El Pan, Peru’daki en iyi ekmek satan pastane. 4 çeşit ekmek bulabilirsiniz. Arkadaki pastanede yapılan ekmek taze Yunan yoğurduyla birlikte servis ediliyor.


17. Savoy Kafe,Prag
Bu pastane ve kafede yürürken kendinizi bir anda eski Avrupa’da geziniyormuş gibi hissedebilirsiniz. Kahvaltı da edebileceğiniz bu pastanenin yoğun sıcak çikolatasını ve ekmek sepetine bayılacaksınız.


18. Taxinge Slott Kafe in Nykvarn, İsveç
Burası kelimenin tam anlamıyla kek büfesi .Aklınıza gelemeyecek kadar çok çeşitli kek seçeneği mevcut. Bu kafe aynı zamanda bir şatoya da bağlanıyor. Keklerinizi yerken şatoda bir tur atmaya ne dersiniz?

,
19. Boulangerie Guerin, Rio de Janeiro
Bu pastane tadabileceğiniz en iyi meyveli tartına sahip. Tatlılarının yanı sıra yanında bir bardak da kahve için deriz. Özellikle espressosu mükemmel!


20. Konditorei und Cafe Buchwald,Berlin
Buchwald ailesi üç kek denilen baumkucheni yapma ve pişirme konusunda ustalar. Paket servisi imkanları da mevcut.
           

T-Soft® e-ticaret sistemleriyle hazırlanmıştır.