x
deneme ankeet
  deneme ankeet
   
   
   

Oy Gönder
deneme anket
  deneme anket
   
   
   
   
   
   
   
   

Oy Gönder
En çok hangi ambalajı beğendiniz?
  En çok hangi ambalajı beğendiniz?
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   

Oy Gönder

Çikolatayla Bademin Uyumu 4.5 100Bir fenomen: Çikolata


Karşı konulmaz bir tat. Çikolata yüzyıllardır insanların vazgeçemediği bir tutku. Günümüzde çikolata severler ise artık çikolatadan tat almanın farklı yollarını arıyorlar. Şu tartışılmaz bir gerçek ki tüm dünyada herkes çikolataya tapıyor ve çikolata yedikleri zaman mutlu, rahatlamış ve kaygısız hissettiklerini söylüyorlar.
Dünya genelinde bakacak olursak ayda yaklaşık 11 kere çikolata tüketiliyor. Tüketicilerin %90’ı geçen yıl yedikleri çikolata miktarından daha fazla çikolata yiyorlar.
Eğer çikolatayla eşleşmesi gereken bir tat varsa o da kesinlikle bademdir. Bu küçük çıtır parçalar çikolatanın o kremsi, akışkan ve yumuşak tadına yeni bir boyut katmaktadır. Bunun için kanıt mı istiyorsunuz? Sayılar asla yalan söylemez. Dünya genelinde çikolata tüketenlerin % 65’i çikolatalı yiyeceklerin bademli olanlarını tercih ediyorlar. Dahası tüketiciler bademin bitter çikolata ve süte en çok uyan kuruyemiş olduğuna inanıyor.

Çikolatalı ürünlere badem eklemek onları daha da mükemmel bir hale getiriyor. Tüketiciler çikolatalı ürünleri seçerken genellikle ‘tadı güzel’ olan atıştırmalıkları seçtiği gözlemlenmiştir. Diğer kuruyemişlerle kıyaslandığı zaman badem, çikolatanın tadını daha da güzelleştiren bir tat olduğu kabul görülmüştür.Tadı ve kıvamı eşsiz olması bir yana, badem aynı zamanda da yararlı bir besin. Bu nedenle çikolata severlerin bademli çikolatayı tercih etmeleri akıllı bir tercih. Badem vücudumuzun ihtiyaç duyduğu önemli besin değerleri taşımaktadır. Protein, kalsiyum, vitamin E ve dahası. Aynı zamanda da kalp sağlığına da koruyucu özelliğe sahip.


Çikolatanın ve bademin kusursuz uyumu tüketicilerin karşı koyamayacakları bir tat. Bu nedenle eğer bir çikolata dükkanınız varsa bademli çikolataları tercih etmenizi öneririz. Böylelikle kendinize sadık bir müşteri kitlesi oluşturmuş olursunuz. Çikolata sevenlerin büyük çoğunluğunun bademli çikolataları tercih ettiğini gördük. Yapmış olduğunuz bademli çikolatalarınızı ürünün güzelliğini gösteren şeffaf poşetlerle sunduğunuz zaman satışlarınıza büyük bir etkisi olacaktır. Özellikle çikolata konusunda çikolatanın kendisi satın alma davranışını tetikleyen en etkili olgu. Bu nedenle çikolatanın sunumunda da çikolatanın kendisi ön plana çıkmalı. Bunu da en güzel çikolatalara özel şeffaf poşetlerle yapabilirsiniz.


    

T-Soft® e-ticaret sistemleriyle hazırlanmıştır.